O nas

POMORSKA AKADEMIA to klub jeździecki, który oferuje doskonałą infrastrukturę spełniającą wymagania Polskiego Związku Jeździeckiego (PZJ) w zakresie prowadzenia treningów oraz opieki nad końmi na najwyższym poziomie. Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych instruktorów i trenerów, którzy zapewniają najwyższą jakość zajęć, skoncentrowanych na rozwijaniu umiejętności jeździeckich.

Profesjonalne Treningi

Prowadzone przez doświadczonych trenerów, dostosowane do poziomu zaawansowania każdego uczestnika.

Opieka nad Końmi

Gwarantujemy najlepszą opiekę dla naszych koni, zapewniamy duże zalesione  padoki oraz staw.

Członkostwo

Członkowie klubu mają dostęp do licznych zniżek na różnego rodzaju wydarzenia, akcje tematyczne oraz klubowe imprezy.

Społeczność

PAJ to nie tylko miejsce treningów, ale także przestrzeń do nawiązywania relacji z osobami o podobnych zainteresowaniach, co tworzy prawdziwą braterską atmosferę.

Lokalizacja

PAJ znajduje się w malowniczej miejscowości Nieżywięć, położonej w gminie Człuchów. Otoczona pięknymi lasami, jeziorami i pagórkami, lokalizacja klubu zapewnia niepowtarzalny klimat i idealne warunki do uprawiania jeździectwa.

GALERIA

Członkostwo w klubie

Dlaczego warto dołączyć do naszego klubu?

Pomorska Akademia Jeździecka (PAJ) działa od 2023 roku i już teraz skupia około 40 zawodników. Jesteśmy otwarci dla wszystkich, którzy chcą rozwijać swoją pasję do jeździectwa.

Czaprak klubowy

Każdy nowy członek otrzyma jednorazowo klubowy czaprak.

Promocje

Zniżki na zgrupowania i szkolenia jeździeckie.

Spotkania klubowe

Regularne spotkania dla klubowiczów.

Priorytet rezerwacji

Pierwszeństwo w rezerwacji koni na zawody, hubertusy oraz inne wydarzenia.

Formalności

Załatwiamy wszelkie formalności w Pomorskim Związku Jeździeckim.

Rejestracja i licencja:

Rejestracja oraz wykupienie licencji w związku gwarantuje zawodnikowi wpis do bazy PZJ, co umożliwia start w zawodach. W celu rejestracji lub przedłużenia licencji zawodnika/konia, należy zgłosić się do nas, a my załatwimy wszystkie formalności bezpośrednio w związku.

Zgłoszenia:

Klub przyjmuje zgłoszenia bezpośrednio od osób zainteresowanych. W przypadku osób niepełnoletnich, zgłoszenia przyjmujemy tylko i wyłącznie od prawnych opiekunów.

Wymagane dokumenty:

Rejestracja konia:

 • Wniosek
 • Kopia paszportu hodowlanego (strona z pochodzeniem oraz strona z właścicielem, w przypadku koni NN dodatkowo strona z opisem konia)
 • Wypełnione zgłoszenie konia do rejestracji

Rejestracja zawodnika:

 • Wniosek
 • Dowód tożsamości
 • Zgoda rodziców na starty (dla osób niepełnoletnich)
 • Zaświadczenie lekarskie od lekarza medycyny sportowej
 • Wypełnione oświadczenie (dla zawodników zarejestrowanych w klubie z pieczątką klubu)
 • Wypełniona karta zgłoszenia zawodnika
 • Legitymacja potwierdzająca zdanie egzaminu na brązową odznakę
 • Ubezpieczenie NNW

Trenerzy

Trenerzy odgrywają kluczową rolę w rozwoju sportowców i osiąganiu przez nich sukcesów. Ich zadaniem jest nie tylko przekazywanie wiedzy technicznej i taktycznej, ale również motywowanie, wspieranie i kształtowanie psychiki zawodników.

Bartłomiej Kwiatek

Trener zaprzęgów

Polski powożący, trener, medalista mistrzostw świata w powożeniu, wielokrotny mistrz Polski, jeden z najlepszych zawodników w tej dyscyplinie na świecie.

Mariusz Szkołuda

Trener skokowy

Zawodnik WKKW, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, srebrny medalista Mistrzostw Europy oraz brązowy medalista Spartakiady Armii Zaprzyjaźnionych. Nominowany na Igrzyska Olimpijskie w Barcelonie. Doświadczony trener z wieloletnim stażem, ceniony za swoje podejście do zawodników. Chętnie dzieli się zdobytą wiedzą, opartą na wieloletniej pracy z końmi.

MICHAŁ KOTARSKI

Właściciel Stajni Tarant

Właściciel Stajni Tarant. Aktywny zawodnik dyscypliny powożenia na poziomie międzynarodowym. Uwielbia wyzwania związane z treningiem koni – przygotowuje je do pracy pod siodłem i w zaprzęgu.

KAMILA KOTARSKA

Właściciel Stajni Tarant

Właścicielka Stajni Tarant. Instruktor rekreacji ruchowej specjalizacja: jazda konna oraz hipoterapia. Pasjonatka dyscypliny ujeżdżenia, aktywna zawodniczka. W sposób klarowny tłumaczy i przekazuje swoją wiedzę. Zajmuje się treningami indywidualnymi pod kątem ujeżdżenia, poprawy dosiadu oraz równowagi. Prowadzi zajęcia z hipoterapii dla dzieci w wieku przedszkolnym.

WIKTORIA KAWALEC

Instruktor Stajni Tarant

Instruktor Jazdy Konnej PZJ i hipoterapeuta.
Od dziecka miłośniczka koni, pasjonatka i aktywna zawodniczka skoków przez przeszkody. Prowadzi indywidualne zajęcia z najmłodszymi adeptami jeździectwa jak i zajęcia grupowe oraz treningi z bardziej wymagającymi klientami. Jej podejście i kreatywność sprawia ,że zajęcia inspirują do kontaktu z koniem i nauki jeździectwa.

Sekcja Zaprzęgowa

Jest to nauka powożenia bryczką jedno lub wielokonną, doskonalimy umiejętności woźnicy jak i konia. Precyzja w powożeniu, postawa powożacego i luzaka oraz posłuszeństwo konia jest ważną składową w odniesieniu sukcesu w tej dziedzinie.

Sekcja ujezdzeniowa

Podstawą i filarem jeździectwa jest nauka prawidłowego używania pomocy jeździeckich poprawny dosiad oraz harmonia z koniem podczas jazdy.

Sekcja skokowa

Nauka skoków przez przeszkody od podstaw oraz przygotowanie do zawodów. Umożliwiamy treningi skokowe na każdy etapie rozwoju jeździeckiego dla osób które opanowały już podstawy Jeździeckie i są gotowe przejść do kolejnego etapu jezdziectwa.

Założyciele pomorskiej akademi jeździeckiej

Kamila Kotarska

Michał Kotarski

Anna Borowa

Dariusz Turzyński

Paweł Lesner

Tomasz Szufrajda

Arleta Szufrajda

Katarzyna Binczak

Kamil Borowa

Wiktoria Kawalec

Małgorzata Zdunek

STATUT STOWARZYSZENIA POMORSKA AKADEMIA JEŹDZIECKA (PDF)

Otwórz plik